Radiesztézia
A radisztézia elnevezést a francia kutató, Bouty atya alkotta 1930-ban. A radiesztéta nem csak megfigyel, de tudatosan ráhangolódva a külső ingerekre, megtanítja az idegrendszerét, a szervezetét, hogy úgy reagáljon ezekre az ingerekre, hogy a pálca a kezében elmozduljon. A radesztéziában a valódi műszer nem az inga, a vessző vagy bármely vizsgáló eszköz, hanem maga az ember.
Csalány Ferenc okleveles gépészmérnök írta 1932-ben: “…A hatodik érzéket képviseli, amely az állatoknál csorbítatlanul fennáll, az ember részéről pedig a szellem, a gondolat, észbeli tehetség győzelme az anyag fölött. Alapja a koncentrált gondolkodás, amelyet állandóan gyakorolni kell….”
A radiesztézia a káros sugárzásokat is észleli. Tapasztalatok szerint a betegségek 60-80% -a az ember szervezetére a káros sugárzások okozzák. Ha az ember napi 5-6 órás sugárzási sávban tartózkodik, illetve ott van az ágya,akkor megfigyelhető rajta először a figyelmeztető jeleket majd a szervi panaszok is. valamint később súlyos betegségek is kialakulhatnak (szív, idegrendszeri panaszok, allergiák stb.). Mivel az adott szerv energiája rezgés szintje lecsökken.
Hol alkalmazzák még a radisztéziát?
- Víz kutatásoknál: A radisztéta segít vízforrások megtalálásában.
- Föld alatti vezetékek, illetve tárgyak keresésénél
- Földsugárzások érzékelésénél
- Vízér,Hartmann,Ley,Törésvonal keresése
Tudományos megközelítése
- Ókor – Már a falfestményeken is feltűntek a „vesszős” emberek, vagyis már akkor is tudtak a korabeli radiesztéták a különféle sugárzásokról.
- Napjainkban – 1932-es évben – Az elismert német fizikus dr. Henrich bejelentette, hogy sikerült bemérnie a vízerek sugárzását műszerrel. Valamint egyértelműen bebizonyította 1978-ban egérkísérletekkel a vízerek sugárzásának egészségre káros hatásait is.
Dobler Pál heilbronni professzor 1934-ben külön közleményben jelentette be, hogy sikerült lefényképeznie a vízerek sugárzását. Ugyanebben az évben Beichl ezredesnek is sikerült – igaz egy másfajta technikával – fényképfelvételt készít a káros sugárzásról.
1948-ban dr. Hernádi Gyula egy párizsi orvos-kongresszuson bejelentette, hogy saját magán végzett kísérletei eredményeként megállapítható, hogy a vízerek az egészségre igen káros sugárzást bocsájtanak ki. Nála a káros hatások kb. hat hét elteltével jelentkeztek, majd átfeküdt egy semleges zónába, kb. egy hónap múlva megszűntek a káros hatások. Vagyis visszafordítható a folyamat.
Dr. Cody francia orvos 10.000 rákban elhunyt ember otthoni ágyát vizsgálta meg és megállapította, hogy az elhunytak csaknem 100%-a vízér-sugárzásában feküdt.
Ausztriában, dr. Hochenegg, dr. Nothnagel, valamint dr. Sauerbruch, egy klinika sebészei, előírják az operált betegeknek, hogy ágyukat sugárzásmentes helyre rakják, különben nem számíthatnak a megfelelő gyógyulásra.
Nagyon fontos, hogy ez a módszer nem helyettesítheti az orvosi vizsgálatot!
Földsugárzás,amit egy radiesztéta érzékel az hat főcsoportba sorolható.
Ezek a sugárzások jelentősen befolyásolhatja egészségünket
Hartmann-sugárzás (a Föld mágneses sugárzása),
Curry-pontok (poláris mezősávok),
vízérsugárzás (föld alatti vízfolyások, átszivárgások),
geológiai törésvonal (földmozgási hasadékok),
Szent György és Ley (mágneses energiahálók),
érctelér (földben lévő érc),
az emberi tevékenység (pl. mikro sütő, röntgen gép , mobiltelefon , elektromos vezeték , számitógép , monitor , mobiltelefon , URH , TV és rádió
stb.) elektroszmogot hoz létre.
Technikai berendezések okozta sugárzás
A már “korszerű” életmódunknak köszönhetjük, a minket körülvevő technikai berendezések okozzák.Pl. mikrók, telefonok, magasfeszültség, stb.
Összegezve
A radiesztézia sugárzás észlelést jelent, amit a radiesztéta egy rúd segítségével, amelyet a kezében tart érzékel. A radiesztéziás méréseket az életnek szinte minden területén jól használhatjuk, de leginkább a víz, valamint a fölsugárzások mérésében gyakori. A templomok, középületek, lakóházak alkalmas helyének a kijelölésében is fontos szerepet jelenthet.